Strona główna GŁÓWNA Pij piwo, będziesz zdrowszy

Pij piwo, będziesz zdrowszy

0
Reklama

Według niektórych picie alkoholu może prowadzić do wielu chorób i to prawda. Mało kto z tych osób wspomina jednak, że alkohol w małych ilościach ma ogromny wpływ na poprawę naszego zdrowia. 

 
Piwo wspiera układ sercowo-naczyniowy. Według włoskich naukowców spożywanie złocistego trunku w umiarkowanych ilościach obniża o 42 proc. wystąpienie chorób serca.
Kanadyjscy uczeni twierdzą, że jedno piwo dziennie zapobiega powstawaniu zaćmy, jednak większa ilość ma dokładnie odwrotny efekt.
Naukowcy z Oregon Health & Science University podają, że wypite piwo w ciągu dnia pomaga walczyć z infekcjami i wspomaga system odpornościowy. 
Piwo ma wpływ na gęstość kości. Badacze z Tufts University twierdzą, że jedno piwo dziennie zwiększa o 4,5 proc. gęstość masy kostnej, jednak dwie lub więcej wypitych butelek ma odwrotny skutek i zmniejsza gęstość kości nawet o 5,2 proc. 
Złoty trunek podnosi kreatywność. W teście osób pijących i trzeźwych rywali, Ci pod wpływem kończyli rozwiązywanie zagadek słownych o kilka sekund szybciej. Badanie opublikowane w „Consciousness and Cognition”.
Chmielowy napój utrzymuje nasz mózg w dobrej kondycji i obniża ryzyko wystąpienia Alzheimera aż o 23 proc. Badanie przeprowadzone na 365 tys. osób.
Piwo wspomaga produkcje dopaminy, czyli jednego z głównych elementów przy problemach ze snem. Związek ten pomaga się zrelaksować i uspokoić.
Według fińskich naukowców piwo, obniża wystąpienie kamieni nerkowych aż o 40 proc. 
Więcej niż 0,5 litra piwa dziennie wpływa źle na nasze zdrowie.

 
Reklama
Poprzedni artykułKolejne niepowodzenia polskiej dyplomacji w stosunkach z Ukrainą
Następny artykułPrzeworskie słonie powróciły w centrum miasta