Strona główna TURYSTYKA Pierwszy czteroczłonowy ELF już na Podkarpaciu!

Pierwszy czteroczłonowy ELF już na Podkarpaciu!

0
Reklama

Pierwszy czteroczłonowy elektryczny zespół trakcyjny z rodziny „Elf 2” już na Podkarpaciu. Pojazd należy do najnowszej generacji elektrycznych zespołów trakcyjnych zaprojektowanych i zbudowanych przez bydgoską PESĘ. Zespół pomieści 436 pasażerów, a jego prędkość eksploatacyjna wynosi 160 km/h.


22 sierpnia 2018 r. PESA Bydgoszcz S.A. dostarczyła dla Województwa Podkarpackiego pierwszy czteroczłonowy elektryczny zespół trakcyjny z rodziny „Elf 2”. Po przeprowadzeniu odbiorów pojazd serii EN76A-101 został przekazany Operatorowi tj. PRZEWOZOM REGIONALNYM sp. z o.o. do eksploatacji na terenie Województwa Podkarpackiego.
Pojazd może przewieść max 436 pasażerów i będzie to znacząca poprawa jakości podróżowania w komfortowych warunkach.
Pojazd z rodziny „Elf 2” należy do najnowszej generacji elektrycznych zespołów trakcyjnych zaprojektowany i zbudowany przez PESA Bydgoszcz SA. posiadającym pełną zgodnością z najnowszymi normami kolejowymi TSI. Prędkość eksploatacyjna pojazdu to 160 km/h.
Dla podwyższenia komfortu podróży i bezpieczeństwa pasażerów przewidziano: dwie toalety, klimatyzację, Wifi, uchwyty do przewozu 8 rowerów, 2 miejsca dla wózków osób niepełnosprawnych lub większy bagaż, monitoring, 2 automaty biletowe.
Dynamiczny system informacji pasażerskiej zintegrowany z systemem ZTM Rzeszów pokazujący możliwości przesiadkowe na środki komunikacji w ramach miasta. Nowością jest montaż defibrylatorów AED mających chronić życie pasażerów
w przypadku chorób krążenia.
Należy nadmienić, że Zarząd Województwa Podkarpackiego w ramach kolejnego projektu tzw. Budowy Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnego „ PKA” w ciągu dwóch lat zakupi kolejnych 10 pojazdów kolejowych spełniających wysokie standardy do przewozu pasażerów w celu poprawy jakości podróżowania i logistyki połączeń z miastem. W ramach poprawy logistyki nastąpi rozbudowa strefy przystankowej oraz kompleksowe wdrożenie zintegrowanego biletu elektronicznego wg. tzw. wzorca Londyńskiego.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Dziś i jutro w regionie możliwe burze z gradem
Następny artykułLeżajsk: Most w Rzuchowie oddany do użytkowania