Strona główna WIADOMOŚCI Pierwsze wyższe mandaty dla kierowców w regionie

Pierwsze wyższe mandaty dla kierowców w regionie

0
KPP Mielec
Reklama

W niedzielę policjanci z regionu wystawili pierwsze mandaty po zmienionym taryfikatorze.

Zostali nimi ukarali trzej kierowcy, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 51 km/h. Zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 złotych. Ponad 1000 złotych grzywny będzie musiał zapłacić kierowca samochodu dostawczego, który dzisiaj rano spowodował kolizję.

Reklama

Od 1 stycznia, zmianie uległa wysokość grzywień nakładanych w drodze mandatu karnego, za niektóre wykroczenia m.in. za przekroczenie prędkości. Przekroczenie prędkości o 31 km/h skutkuje mandatem w wysokości 800 złotych, o 41 km/h to już 1000zł, o 51 km/h – 1500 złotych, o 61 km/h – 2000 zł, natomiast o 71 i więcej, to mandat w wysokości 2500 złotych.

Spowodowanie kolizji, to w zależności od jej przyczyn, mandat może wynieść ponad 1000 zł. Za wykroczenie popełnione na przejazdach kolejowych grozi grzywna w wysokości 2000 zł. Najcięższe wykroczenia popełnione wobec pieszych zagrożone są grzywną nie mniejszą niż 1500 zł. Za kierowanie bez uprawnień grozi podobna grzywna, a kierowca musi liczyć się z obligatoryjnym zakazem prowadzenia pojazdów.

Już w niedzielę policjanci ukarali pierwszych kierowców wyższymi mandatami. 1500 złotych mandatu musi zapłacić 38-letni mieszkaniec Przemyśla, który w niedzielne przedpołudnie, na ul. Lwowskiej w Rzeszowie przekroczył dopuszczalną prędkością o 52 km/h. Takim samym mandatem został ukarany 19-latek, kierujący skodą. W Woli Zgłobieńskiej, w terenie zabudowanym, miał na liczniku 104 km/h. Trzecim ukaranym kierowcą był 40-latek, który na ul. Lubelskiej jechał z prędkością 127 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 57 km/h.

Dzisiaj, wyższym mandatem ukarany został kierowca samochodu dostawczego, który na ul. Robotniczej w Rzeszowie, doprowadził do kolizji z innym samochodem. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 1020 zł.

Reklama
Poprzedni artykułPijany sternik uderzył łodzią w stromy brzeg Jeziora Solińskiego
Następny artykułUratowali z płonącego mieszkania 30-latkę poruszającą się na wózku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj