Strona główna WIADOMOŚCI Pięcioraczki czują się dobrze. W domu czeka siedmioro rodzeństwa

Pięcioraczki czują się dobrze. W domu czeka siedmioro rodzeństwa

0
fot. Szpital Uniwersytecki Kraków
Reklama

W niedzielę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły pięcioraczki. Trzy dziewczynki i dwóch chłopców czują się dobrze. To nie pierwsze dzieci pani Dominiki, pochodzącej z gm. Horyniec-Zdrój.

Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów każdy. Wszyscy trafili pod troskliwą opiekę zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii, kierowanego przez profesora Ryszarda Lauterbacha, gdzie spędzą najbliższych kilka tygodni- podał Szpital.

Reklama

Dzieci i mama czują się dobrze, w domu natomiast z niecierpliwością oczekuje już na nich pochodzący z Anglii tato oraz siedmioro rodzeństwa.

Pani Dominika podczas konferencji prasowej powiedziała, że w domu na dzieci czeka siedmioro rodzeństwa, w tym dwie pary bliźniąt.

Dzieci nie od razu wiedziały, że będzie aż pięcioro nowego rodzeństwa, na początku powiedzieliśmy o trójce. Nie chcieliśmy ich przerażać, że aż pięć będzie, nie chcieliśmy też, żeby poszły do szkoły i zaczęły rozpowiadać takie nowiny. Przez telefon z mężem powiedzieliśmy im o dodatkowej dwójce. Bardzo się ucieszyły – powiedziała pani Dominika. Jak dodała, najstarszy syn małżeństwa ma 12 lat, a młodsze dzieci 10, są też siedmioletnie i czteroletnie bliźnięta oraz 10-miesięczne niemowlę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!