Strona główna JAROSŁAW Pięć osób w szpitalu. Doszło do podtrucia czadem

Pięć osób w szpitalu. Doszło do podtrucia czadem

0
Reklama

Policjanci z jarosławskiej komendy interweniowali w jednym z mieszkań na ul. Słowackiego w Jarosławiu, w którym pięć osób, w tym dwójka dzieci, podtruło się tlenkiem węgla. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do placówek medycznych. Na miejscu policjanci ustalali okoliczności i przyczynę tego zdarzenia.

W sobotę około godz. 19.30, dyżurny jarosławskiej jednostki został powiadomiony o podtruciu tlenkiem węgla osób przebywających w mieszkaniu przy ul. Słowackiego w Jarosławiu. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali straż pożarną oraz karetki pogotowia. Z mieszkania strażacy wyprowadzi pięć osób, które przytomne zostały przewiezione do placówek medycznych. Strażacy podczas sprawdzania mieszkania wykazali przekroczony poziom stężenia tlenku węgla.

Reklama

Jak ustalili policjanci, 25-letnia mieszkanka Jarosławia po godz. 19 przyszła odebrać swoje dzieci, które wcześniej pozostawiła pod opieką babci. Tutaj zauważyła, że wszyscy obecni w mieszkaniu źle się czują. Dzieci skarżyły się na bóle głowy oraz brzucha, dlatego też kobieta o swoich przypuszczeniach zatruciem tlenkiem węgla zaalarmowała służby ratunkowe.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala zostali przetransportowani: 49-letnia kobieta, dwójka dzieci w wieku 5 i 7 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat. Osoby dorosłe opuściły placówki medyczne, dzieci pozostały w szpitalu na obserwacji.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczynę tego zdarzenia.

Ostrzegamy przez „cichym zabójcą” jakim jest tlenek węgla. Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Jeśli łazienka wyposażona jest w piecyk gazowy, należy zachować czujność ponieważ może dojść do nagromadzenia tlenku węgla podczas kąpieli. Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik wykryje nawet niewielkie jego stężeniu i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

Reklama
Poprzedni artykułWszedł na jezdnię, kierowca nie zdążył zahamować
Następny artykułWjechał pod pociąg. 69-latek ukarany mandatem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!