Strona główna MIELEC Pięć nowych przypadków koronawirusa. Zarażeni z Mielca i Niska

Pięć nowych przypadków koronawirusa. Zarażeni z Mielca i Niska

0
Reklama

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Łącznie jest już 25 pozytywnych wyników testu na SARS CoV2 w naszym województwie. W kraju jest już 536 takich przypadków.


Rzecznik wojewody informuje: badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 5 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem będzie teraz 25). To cztery osoby z powiatu mieleckiego (1 kobieta i 2 mężczyzn) w stanie dobrym, przebywają w ścisłej kwarantannie oraz 1 mężczyzna z powiatu niżańskiego, który jest hospitalizowany.


 
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6477 osób, a 6020 poddane jest kwarantannie.
Aktualnie hospitalizowanych jest 68 osób.
Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 25 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Odnotowano 1 zgon (15 marca).

Reklama

koronawirus na podkarpaciu

Koronawirus na Podkarpaciu – najważniejsze informacje

 

Reklama