Strona główna MIELEC Pięć bramek na Solskiego. Stal Mielec zwycięża Piasta Gliwice

Pięć bramek na Solskiego. Stal Mielec zwycięża Piasta Gliwice

0

W rozgrywanym dziś spotkaniu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasa, piłkarze Stali Mielec zdobyli pierwsze trzy punkty w tym sezonie pokonując Piasta Gliwice.

Ostatnie zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej Stal zanotowała 11 maja 1996 ze Stomilem w Olsztynie (4:1). W tym sezonie dwa razy mielczanie wygraną mieli na wyciągnięcie ręki, ale Wisła Płock i Cracovia Kraków w ostatnich minutach ratowały remis.
Dziś również kibice z Mielca do końca drżeli o wynik. Mielczanie objęli prowadzenie w 21. minucie po golu Macieja Domańskiego z rzutu karnego.

Gliwiczanie znakomicie rozpoczęli drugą połowę. W 49. minucie pierwszego gola dla Piasta w tym sezonie strzelił uderzeniem głową występujący w ubiegłym sezonie w Stali Michał Żyro(brat Mateusza). W 54. minucie Dominik Steczyk pokonał Rafała Strączka i było 2:1 dla Piasta. Stal podniosła się po dwóch bramkach Mateusza Maka.

Stal Mielec 3-2 Piast Gliwice

Maciej Domański 21 (k), Mateusz Mak 55, 80 – Michał Żyro 49, Dominik Steczyk 54
Stal: 13. Rafał Strączek – 6. Marcin Flis (73, 44. Martin Sus), 14. Kamil Kościelny, 21. Mateusz Matras, 5. Mateusz Żyro (41, 15. Wojciech Błyszko), 23. Krystian Getinger – 10. Mateusz Mak, 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz (81, 27. Damian Pawłowski), 7. Maciej Domański (81, 96. Robert Dadok) – 9. Andreja Prokić (73, 98. Paweł Tomczyk).
Piast: 26. František Plach – 20. Martin Konczkowski (84, 28. Bartosz Rymaniak), 5. Tomáš Huk, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov, 14. Jakub Holúbek (84, 7. Tiago Alves) – 17. Patryk Lipski, 3. Tomasz Jodłowiec (35, 18. Patryk Sokołowski), 10. Kristopher Vida – 11. Michał Żyro, 16. Dominik Steczyk (77, 77. Arkadiusz Pyrka).
żółte kartki: Konczkowski, Sokołowski, Czerwiński.
sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).