Strona główna RZESZÓW Piana w kolejnej fontannie w Rzeszowie, tym razem w Parku na Jałowego

Piana w kolejnej fontannie w Rzeszowie, tym razem w Parku na Jałowego

0
Reklama

Wczoraj pisaliśmy o niecodziennej sytuacji w Rzeszowie. Ktoś dla zabawy wlał płyn do mycia naczyń do miejskiej fontanny za powodując szkodliwą, kosztowną ale zarazem spektakularną awarię.

Sytuacja powtarza się już drugi dzień z rzędu. Sprawca pojawia się pod osłoną nocy. Podchodzą do fontanny, jak gdyby nigdy nic, wlewają płyn, a potem odchodzi. Na początku nic się nie dzieje, ale już po chwili woda zaczyna się pienić. Fontanna wygląda bajkowo, ale tylko przez chwilę. Do czasu aż zepsują się filtry, wtedy przestaje działać.

Reklama

Wymiana wody, filtrów i płukanie fontanny to spory koszt. – Cena naprawy to jedno, ale do tego dochodzą jeszcze kwestie wizerunkowe. Fontanna jest po to, by cieszyć oczy mieszkańców i turystów.

Mieszkańcy Rzeszowa zadają sobie pytanie – która fontanna będzie następna…

Historia fontanny

W miejscu starej fontanny powstała nowa z niecką na planie koła o średnicy 12 m oraz z obrazem wodnym na planie gwiazdy trójramiennej. Każde z ramion tworzy 15 dysz o zróżnicowanej wysokości strumienia wody od 1 m do 6 m w centralnym punkcie fontanny. Niecka w miejscach najniższych strumieni wodnych wysunięta jest poza jej główny obrys. Fontanna otoczona jest ciągiem ławek tworzącym kompozycyjną całość.
Koszt budowy wyniósł 400 tys. zł. 

Poprzedni artykułNiesamowite znalezisko na strychu domu w Tarnobrzegu
Następny artykułIPN Rzeszów świętował w Łańcucie 20-lecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!