Strona główna Bez kategorii Perspektywy zawodowe na Podkarpaciu

Perspektywy zawodowe na Podkarpaciu

0
Perspektywy zawodowe na podkarpaciu
Reklama

Podkarpacie wielu osobom kojarzy się głównie z dobrze rozwiniętym rolnictwem i sporym bezrobociem. Prawda jest jednak taka, że w dużych ośrodkach miejskich rynek pracy prężnie się rozwija, a płaca niewiele odbiega od tej, z jaką mamy do czynienia w większych miastach w centrum czy na zachodzie kraju. Jakie perspektywy zawodowe czekają młodych mieszkańców Podkarpacia dopiero wchodzących na rynek? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Branża budowlana na Podkarpaciu stale szuka pracowników

Nie da się ukryć, że branża budowlana na Podkarpaciu rozwija się bardzo szybko i cały czas brakuje fachowców, by pokryć deficyt powstały na skutek emigracji. Duże firmy budowlane zmagają się z niedoborem specjalistów murarzy, zbrojarzy czy tynkarzy. Warto zaznaczyć, że płace w budownictwie są coraz lepsze i z roku na rok jeszcze bardziej się poprawiają. Kilka lat temu Rzeszów, Przemyśl czy Sanok oferowały stawki niższe o około 30-40% od innych dużych miast z kraju, ale obecnie sytuacja poprawiła się i płace w branży budowlanej nie odbiegają na Podkarpaciu zbyt wiele od średniej krajowej. Oczywiście najmniej zarabiają pomocnicy bez konkretnego wykształcenia, ale w przypadku specjalistów branży budowlanej można liczyć na naprawdę niezłe pieniądze.

Reklama

Branża IT na Podkarpaciu – jak wygląda aktualna sytuacja?

Duże ośrodki miejskie na Podkarpaciu to nie tylko dobrze rozwinięty przemysł i prężnie działająca branża budowlana, ale także nowoczesne technologie. Praca w zawodach informatycznych i telekomunikacyjnych cieszy się sporym zainteresowaniem, a miasta takie jak Rzeszów czy Stalowa Wola oferują młodym programistom, grafikom czy specjalistom sieciowym bardzo dobre warunki pracy. Wyraźnie da się zauważyć coraz większą liczbę zachodnich firm, które korzystają z parków technologicznych, tworzą nowe oddziały i stale rekrutują wykwalifikowanych pracowników z brany IT. Zarobki być może nie są takie jak w województwie mazowieckim, ale wydaje się, że progres widoczny jest gołym okiem i kwestią kilku lat jest dogonienie najbogatszych regionów w kraju pod względem wysokości płac w branży IT.

W jaki sposób szukać pracy na Podkarpaciu?

Aktywne poszukiwanie pracy to podstawa, ale warto też skorzystać z nowoczesnych metod i przeglądać popularne serwisy przeznaczone dla pracodawców i potencjalnych pracowników. Odwiedzając stronę Aplikuj.pl, możemy przeglądać najatrakcyjniejsze oferty pracy z województwa podkarpackiego, ale nie tylko. To doskonała okazja, by porównać zarobki, jakie można osiągnąć w tym samym zawodzie w różnych częściach naszego kraju. Aplikuj.pl to profesjonalny serwis, który jest uwielbiany przez pracodawców, dlatego możemy mieć pewność, że znajdziemy tam najnowsze ogłoszenia z Podkarpacia posegregowane według kategorii tematycznych. Nie ma znaczenia czy jesteś rolnikiem, programistą czy budowlańcem. Dzięki aplikacji Aplikuj bez trudu znajdziesz pracę w swojej branży i będziesz mógł wybrać ofertę najlepiej płatną i dopasowaną do swoich wymagań i preferencji. Codziennie pojawiają się tu nowe ogłoszenia, a ich różnorodność gwarantuje bardzo łatwe poszukiwanie pracy w każdym zawodzie. Cała strona działa bardzo intuicyjnie i bez większych problemów poradzimy sobie z jej obsługą. Chcesz znaleźć dobrze płatną pracę? Sprawdź, jak działa strona Aplikuj i wybierz najlepszą ofertę.

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek. Nie żyje 76-letnia piesza
Następny artykułCzołgi Leopardy, spadochroniarze i żołnierze. Ćwiczenia w Nowej Dębie [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj