Decyzją sądu, 27-latek na trzy miesiące trafił do aresztu. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 4 kwietnia, około godz. 22.30 w rejonie jednego ze sklepów w Pełkiniach. Mundurowi zostali wezwani na interwencję, gdzie został pobity mężczyzna, który potrzebował pomocy medycznej. Na miejscu funkcjonariusze zastali załogę karetki pogotowia, która udzielała pomocy pokrzywdzonemu. Mężczyzna z licznymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Na miejscu policjanci ustalili, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do awantury. Agresor wielokrotnie kopnął oraz uderzył w głowę 60-letniego mieszkańca gminy Jarosław. Sprawca oddalił się z miejsca jeszcze przed przybyciem mundurowych. Policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej jednostki natychmiast zajęli się sprawą. Jeszcze w tym samym dniu ich działania doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny mogącego mieć związek z tym przestępstwem.

27-latek, mieszkaniec gminy Jarosław, usłyszał już w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źr. KPP Jarosław