Strona główna SANOK Pędził 143 km/h niesprawnym autem. Dostał ponad 5000 zł mandatu

Pędził 143 km/h niesprawnym autem. Dostał ponad 5000 zł mandatu

0
Reklama

Mandatem w wysokości 5200 złotych oraz sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili wczoraj policjanci sanockiej drogówki. Kierujący bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 93 km/h, a auto było niedopuszczone do ruchu. Ponadto 20-latek wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i kierował samochodem bez wymaganych uprawnień.

Wczoraj przed godz. 20, w miejscowości Nowosielce, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Bmw, który wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Ponadto mężczyzna, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził 143 km/h. Okazało się, że to nie koniec przewinień 20-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, siedzącego za kierownicą bmw. Jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenia 20-latek został ukarany mandatem w wysokości 5200 złotych i otrzymał 16 punków karnych.

Reklama

Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 20-latek został poinformowany, że za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Pojazd, którym się poruszał, został odholowany na parking strzeżony.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie mniejszej niż 1500 złotych. Należy się liczyć także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 6 miesięcy, który w przypadku tego wykroczenia został wprowadzony obligatoryjnie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!