Napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski Paweł Tomczyk został dziś zaprezentowany jako nowy napastnik Stali Mielec. 22-latek trenuje w Mielcu od poniedziałku.

Paweł Tomczyk urodził się 4 maja 1998 roku w Poznaniu. Jest wychowankiem Lecha Poznań, gdzie jako junior występował w Centralnej Lidze Juniorów, a także zadebiutował w rezerwach Lecha w III lidze. W pierwszej drużynie Lecha Poznań, Paweł zadebiutował w meczu z Cracovią 17 grudnia 2016 roku. Rok później został wypożyczony na sezon do Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie rozegrał 31 meczów, zdobywając 11 bramek. 30 czerwca 2018 roku powrócił do Lecha. W Lidze Europy zadebiutował 12 lipca 2018 roku w pierwszej rundzie eliminacji z ormiańskim Gandzasarem.

Pierwszego gola w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej strzelił 12 sierpnia 2018 roku. Paweł Tomczyk dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski U-19. W barwach reprezentacji Polski U-21 rozegrał 5 meczów.Paweł trafia do Stali na zasadzie transferu czasowego z opcją pierwokupu. Będzie występować z numerem 98 na koszulce. Według portalu transfermarkt.pl jest wyceniany na 325 tys. € To kolejny transfer przeprowadzony w ostatnich dniach przez beniaminka z Podkarpacia.

Transfery Stali Mielec – lato 2020:
Przyszli: Michał Puzon (Korona Rzeszów- powrót z wypożyczenia), Michał Gliwa (Raków Częstochowa), Kamil Kościelny (Raków Częstochowa), Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
Odeszli: Michał Żyro (Piast Gliwice), Adrian Paluchowski (koniec kontraktu, Wisła Puławy), Bartłomiej Kiełbasa, Bartosz Sobczyk (koniec kontraktów), Jan Kozłowski (wypożyczenie, ?), Arkadiusz Słysz (KS Wiązownica), Jakub Wrąbel (Wisła Płock), Bartosz Nowak (Górnik Zabrze)

Dziś Mielczanie zagrają pierwszy sparing z Wisłą Kraków.