Strona główna JAROSŁAW Papuga Żako trafi do zoo

Papuga Żako trafi do zoo

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej ujawnili okaz papugi chronionej prawem międzynarodowym. Zwierzę przewoziła przez granicę obywatelka Ukrainy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (3 lutego) w przejściu granicznym w Korczowej. Podczas kontroli granicznej na wjazd do Polski strażnicy graniczni zauważyli nietypowy przedmiot znajdujący się w bagażniku opla. Jak się okazało, pod przykryciem znajdowała się klatka dla zwierząt, a w niej niecodzienny pasażer.

Rzadki okaz chronionego gatunku papugi Żako przewoziła 59-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka poinformowała, że zwierzę dostała od syna w prezencie i nie wiedziała, że potrzebuje zezwolenia, aby przewieźć je przez granicę. Zgodnie z właściwością sprawę przekazano mundurowym z Oddziału Celnego w Korczowej, którzy potwierdzili, że przewożona papuga należy do zagrożonego wyginięciem gatunku, znajdującego się na liście CITES.

Reklama

Losy papugi-podróżniczki można śledzić w Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu, do którego została przekazana. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Reklama
Poprzedni artykułŚnieżyca w regionie. Trudne warunki na południu
Następny artykułWypadek w Dębicy. Potrącono pieszego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!