Strona główna POLSKA I ŚWIAT Pamiętaj o złożeniu zeznania PIT za 2021 roku

Pamiętaj o złożeniu zeznania PIT za 2021 roku

0
Reklama

Rozliczenia podatkowe w formie elektronicznej coraz popularniejsze

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zauważa, że coraz więcej podatników korzysta z elektronicznej formy złożenia zeznania rocznego PIT. Na niespełna miesiąc przed końcem terminu składania zeznań rocznych 470 tys. zeznań, które wpłynęły do podkarpackich urzędów skarbowych, zostało złożonych w formie elektronicznej. To 91 % wszystkich złożonych do urzędów skarbowych w woj. podkarpackim. Prawie 185 tys. elektronicznych zeznań wpłynęło za pomocą usługi Twój e-PIT dostępnej w e-Urzędzie Skarbowym na podatki.gov.pl

Reklama

Twój e-PIT tylko w e-Urzędzie Skarbowym

Twój e-PIT to prosty i wygodny sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. Aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie możesz sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. W przygotowanym zeznaniu uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy. Rozliczenie uwzględnia też zwolnienie z PIT dla osób do 26 roku życia.

W tym roku do 2 maja

Do 2 maja 2022 r. (30 kwietnia br. to sobota) podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Dzięki temu PIT 37 i 38 będzie złożony w terminie nawet, jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.

Uwaga

Zeznania PIT-36 nie zostaną automatycznie zaakceptowane 2 maja, ponieważ w zdecydowanej większości wymagają one uzupełnienia ze strony podatnika.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!