Strona główna POLSKA I ŚWIAT Pamiętaj o złożeniu zeznania PIT za 2021 roku

Pamiętaj o złożeniu zeznania PIT za 2021 roku

0
Reklama

Rozliczenia podatkowe w formie elektronicznej coraz popularniejsze

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zauważa, że coraz więcej podatników korzysta z elektronicznej formy złożenia zeznania rocznego PIT. Na niespełna miesiąc przed końcem terminu składania zeznań rocznych 470 tys. zeznań, które wpłynęły do podkarpackich urzędów skarbowych, zostało złożonych w formie elektronicznej. To 91 % wszystkich złożonych do urzędów skarbowych w woj. podkarpackim. Prawie 185 tys. elektronicznych zeznań wpłynęło za pomocą usługi Twój e-PIT dostępnej w e-Urzędzie Skarbowym na podatki.gov.pl

Reklama

Twój e-PIT tylko w e-Urzędzie Skarbowym

Twój e-PIT to prosty i wygodny sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. Aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie możesz sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. W przygotowanym zeznaniu uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy. Rozliczenie uwzględnia też zwolnienie z PIT dla osób do 26 roku życia.

W tym roku do 2 maja

Do 2 maja 2022 r. (30 kwietnia br. to sobota) podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Dzięki temu PIT 37 i 38 będzie złożony w terminie nawet, jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.

Uwaga

Zeznania PIT-36 nie zostaną automatycznie zaakceptowane 2 maja, ponieważ w zdecydowanej większości wymagają one uzupełnienia ze strony podatnika.

Reklama
Poprzedni artykułWyjątkowe wydarzenie- Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu
Następny artykuł25-letni piłkarz przegrał walkę z chorobą…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj