Strona główna POLSKA I ŚWIAT W nowym roku czeka nas podwyżka cen paliw

W nowym roku czeka nas podwyżka cen paliw

0
Reklama

Eksperci prognozują, że pierwsza połowa 2018 roku przyniesie wzrost cen paliw. Zmiany mogą pojawić się dopiero w lipcu, jednak nie jest to pewne w 100 procentach.


Jeśli dojdzie do porozumienia Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) z Rosją, ceny paliw nie zmaleją w ogóle w przyszłym roku. Końcem grudnia ceny paliw wahały się od ok. 4,5 zł za ON do 4,99 zł za litr Pb 98.
To kilka groszy mniej, niż w poprzednim, 2016 roku. W ostatnim tygodniu grudnia 2016 r. za Pb 95 płaciliśmy 4,73 zł (4 gr więcej), za ON 4,62 zł (5 gr więcej), Pb 98 kosztowała 5,04 zł (5 gr więcej), a LPG 2,27 zł (12 gr więcej). Są to średnie ceny ze wszystkich stacji benzynowych w naszym kraju, które zbiera serwis e-petrol.pl.
Ceny paliw w Polsce mogą różnić się od siebie o nawet 80 gr za litr. Każda stacja benzynowa ustala własną cenę za litr paliwa.
W tym roku ropa naftowa była dużo droższa, niż wcześniej, jednak przed olbrzymim skokiem cen uchroniła nas silna pozycja złotówki. Nasza waluta w ostatnich dniach roku zaczęła się umacniać. To oznacza słabnięcie dolara amerykańskiego.

Reklama
Poprzedni artykułBieszczady: Ostrzeżenie IMGW
Następny artykułJasło: Pijany policjant spowodował wypadek