Policjanci ruchu drogowego jarosławskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło w sobotę na autostradzie A4 w okolicy Ożańska. Kierujący hondą zjechał na prawe pobocze, po czym dachował. Okazało się, że w pojeździe znajdowały się środki odurzające, a 26-letni kierowca był poszukiwany.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 13 na autostradzie A4 w okolicy Ożańska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hondą, 26-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, zjechał na lewe pobocze, a następnie wykonał gwałtowny manewr skrętu w prawo, zjechał na prawe pobocze autostrady i dachował. W wyniku zdarzenia kierujący oraz 24-letni pasażer tego pojazdu zostali ranni i trafili do szpitala. 26-latkowi została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

W trakcie oględzin pojazdu okazało się, że wewnątrz znajdują się środki odurzające w postaci suszu roślinnego oraz sproszkowanej białej substancji. Po sprawdzeniu kierującego w bazie danych mundurowi ustalili, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów i jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, wykonano dokumentację fotograficzną. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego postępowania.

źr. KPP Jarosław