Strona główna PRZEWORSK Otwarto kolejne miasteczka ruchu drogowego

Otwarto kolejne miasteczka ruchu drogowego

0
Reklama

Na terenie Szkoły Podstawowej w Gorzycach oraz Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej, odbyło się uroczyste przekazanie mobilnych miasteczek ruchu drogowego z udziałem przeworskich policjantów. W wydarzeniu udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku, Wójt Gminy Tryńcza, dyrektorzy szkół oraz radni. Gościem honorowym był Krystian Herba.

W miniony piątek, w Gorzycach i Gniewczynie Łańcuckiej, odbyło się uroczyste przekazanie Mobilnych Miasteczek Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych. Miasteczka powstały w ramach projektu pn. „Budowa miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej w Tryńczy oraz zakup mobilnych miasteczek rowerowych do Szkół Podstawowych w Gniewczynie Łańcuckiej i w Gorzycach”.
 
Podczas przekazania obecni byli Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku mł. insp. Mariusz Kulaga, Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, radni, sołtysi oraz dyrektorzy szkół.

Reklama

Gościem specjalnym był Krystian Herba – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w trialu rowerowym oraz Ambasador RUN RZESZÓW, który zaprezentował pokazową jazdę jak poruszać się po miasteczkach.

W trakcie przemówienia, Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku mł. insp. Mariusz Kulaga podkreślił, że takie inicjatywy mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

Miasteczka składają się m.in. z gumowych mat, rond, ścieżek, sygnalizatorów i znaków drogowych.

Przekazane miasteczka ruchu drogowego, to doskonałe miejsca dla sprawdzenia swoich umiejętności i znajomości prawa ruchu drogowego. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców, a w szczególności tych najmłodszych, do korzystania z tego typu obiektu, zanim zdecydujemy się na jazdę po drodze.

Poprzedni artykułKard. Semeraro już na Podkarpaciu. To on będzie przewodniczył mszy beatyfikacyjnej
Następny artykułZatrzymali rowerzystę, pobili i okradli. Sprawcy już w rękach policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!