Strona główna ŁAŃCUT Krzemienica: Otwarto jedno z trzech w Polsce miasteczek ruchu drogowego

Krzemienica: Otwarto jedno z trzech w Polsce miasteczek ruchu drogowego

0
Reklama

Zespół Szkół w Krzemienicy, jako jedna z trzech placówek oświatowych w Polsce, uzyskała dofinansowanie na budowę miasteczka ruchu drogowego. To efekt dobrej współpracy różnych instytucji w ramach realizowanego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. W uroczystym otwarciu miasteczka rowerowego, obok władz wojewódzkich i samorządowych, wzięli także udział funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

W piątek na terenie Zespołu Szkół w Krzemienicy odbyło się uroczyste otwarcie miasteczka rowerowego. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz województwa, samorządu lokalnego, pracownicy oraz uczniowie szkoły. Podkarpacką policję reprezentował Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie mł. insp. Jan Węgrzyn oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dobrej współpracy międzyinstytucjonalnej i dofinansowaniu uzyskanemu w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. Projekt pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa w gminie Czarna poprzez utworzenie miasteczka ruchu drogowego w Krzemienicy” został złożony w ramach jednego z celów priorytetowych. Warto podkreślić fakt, że został pozytywnie oceniony na szczeblu ministerialnym i jako jeden z trzech w kraju uzyskał dofinansowanie.
Miasteczko ruchu drogowego niewątpliwie będzie miało wpływ na podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W praktyce, a także poprzez zabawę będą mogły uczyć się prawidłowych zachowań na drodze.
źr. KPP Łańcut

Reklama