Strona główna SPORT Oto największe piłkarskie talenty w regionie!

Oto największe piłkarskie talenty w regionie!

0
Reklama

Poznaliśmy zwycięzców finału regionalnego XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie podkarpackim. Najlepsze drużyny dziewczynek i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie, w którym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Kto zagra w stolicy o wielki finał na stadionie PGE Narodowym?

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w województwie podkarpackim odbyły się 16 maja na boiskach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Do rywalizacji przystąpiło ponad 1000 dzieci ze 116 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewczynek i chłopców.

Reklama

Wśród najstarszych uczestników Pucharu Tymbarku najlepszym zespołem dziewczynek okazała się być Szkoła Podstawowa w Krasnem, która w finale pokonała 4:0 UKS Orlik Rudnik nad Sanem. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy z SMS Stali Rzeszów – w ostatnim meczu wygrali 7:2 z drużyną Piłkarskie Nadzieje.

W kategorii U-10 województwo podkarpackie reprezentować będą w Warszawie drużyny Aktywny Junior (dziewczynki, 3:1 w finale ze Szkołą Podstawową nr 3 w Mielcu) oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku (chłopcy, 7:0 w finale ze Szkołą Podstawową w Grodzisku Dolnym).

Mistrzami regionu w kategorii U-8 zostały drużyny UKS Orlik Rudnik nad Sanem (dziewczynki, zwycięstwo w systemie ligowym) oraz Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli (chłopcy, wygrana w finale 9:0 z drużyną SMS Przemyśl).

 Mieliśmy świetne warunki do gry na najlepszym możliwym obiekcie, Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Dzięki temu dzieci mogły rozgrywać mecze równolegle aż na 22 boiskach. Ponad tysiąc młodych talentów z regionu dało z siebie wszystko, a uśmiech nie schodził im z twarzy. Głęboko wierzę, że Podkarpackie jest kopalnią talentów, a dzieci, które zagrały w finałach wojewódzkich Pucharu Tymbarku w naszym regionie wystąpią kiedyś w reprezentacji Polski. Cieszę się, że podczas rozgrywek mogliśmy gościć trenera Stali Stalowa Wola Ireneusza Pietrzykowskiego, a także kapitana drużyny, Jakuba Kowalskiego, który na co dzień trenuje na stalowowolskim obiekcie – podkreśla Karol Wołoszyn, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie podkarpackim.

– Było fantastycznie, mamy pierwsze miejsce! Finał był najtrudniejszy, mieliśmy wymagającego przeciwnika. Przegrywaliśmy w pierwszej połowie 0:1, ale ostatecznie udało nam się osiągnąć wynik 3:1. Chłopaki grali pewnie i dawali z siebie wszystko. To nie jest nasz debiut w Pucharze Tymbarku. Rok temu chłopcy mieli szansę grać w podobnym składzie. Bardzo im zależało, żeby pojechać do Warszawy. Mam nadzieję, że nasza drużyna reprezentując region sprawi w finałach ogólnopolskich miłą niespodziankę – mówi Dariusz Sieradzki, trener SMS Stal Rzeszów, zwycięskiej drużyny w kat. U-12 chłopców.

– Dziewczyny zagrały świetnie! Bilans bramkowy pokazuje, jak sobie radziły. Strzeliliśmy we wszystkich meczach ponad 30 bramek, a nie straciliśmy ani jednej. Jeszcze do końca do nich nie dotarło, że wygrały finał wojewódzki i jedziemy na finał krajowy. Mają duży zapał do dalszej pracy, poprosiły nawet o dodatkowe godziny treningów. Nie wiemy czego spodziewać się po wyjeździe do Warszawy, dlatego chcielibyśmy po prostu zaprezentować się z dobrej strony. Puchar Tymbarku to wspaniała przygoda dla dzieci, którą zapamiętają do końca życia. W naszym, podkarpackim finale, na pięknym obiekcie w Stalowej Woli, organizatorzy zapewnili wiele boisk, na których równolegle rozgrywane były mecze, a wszystkiemu przyglądało się naprawdę dużo kibiców. To robiło ogromne wrażenie mówi Maciej Śląski, trener Szkoły Podstawowej w Krasnem zwycięskiej w kategorii U-12 dziewcząt.

Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.

Podsumowanie finału województwa podkarpackiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku:

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SMS Stal Rzeszów
2. miejsce – Piłkarskie Nadzieje
3. miejsce – SMS Przemyśl
Najlepszy zawodnik: Bartosz Brożyna (SMS Stal Rzeszów)
Król strzelców: Wiktor Włodarski (SP 15 Krosno)
Najlepszy bramkarz: Jakub Mazgaj (Piłkarskie Nadzieje)
KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SP Krasne
2. miejsce – UKS Orlik Rudnik nad Sanem
3. miejsce – SP 2 Łańcut
Najlepsza zawodniczka: Aleksandra Śliwińska (SP Krasne)
Królowa strzelców: Milena Mączka (SP 2 Łańcut)
Najlepsza bramkarka: Liliana Bednarczyk (UKS Orlik Rudnik nad Sanem)
KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 9 Sanok
2. miejsce – SP 3 Mielec
3. miejsce – SP Kamień
Najlepszy zawodnik: Piotr Tarapacki (SP 9 Sanok)
Król strzelców: Dawid Saj (SP Kamień)
Najlepszy bramkarz: Oliwier Ciuchta (SP 3 Mielec)
KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:1. miejsce – Aktywny Junior2. miejsce – SP Grodzisko Dolne3. miejsce – Jedynka KolbuszowaNajlepsza zawodniczka: Weronika Sumisławska (SP Grodzisko Dolne)Królowa strzelców: Maja Pietryka (Aktywny Junior)Najlepsza bramkarka: Julia Krogulec (Jedynka Kolbuszowa)
KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 12 Stalowa Wola
2. miejsce – SMS Przemyśl
3. miejsce – SP AP Sieniawa
Najlepszy zawodnik: Kacper Halejcio (SP AP Sieniawa)
Król strzelców: Natan Szuszkiewicz (SP 12 Stalowa Wola)
Najlepszy bramkarz: Kacper Kilon (SMS Przemyśl)
KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – UKS Orlik Rudnik nad Sanem
2. miejsce – SMS Kolbuszowa
3. miejsce – UKS Olimpia Orlęta Pysznice
Najlepsza zawodniczka: Kinga Kopeć (UKS Olimpia Orlęta Pysznice)
Królowa strzelców: Paulina Dubiel (Orlik Rudnik nad Sanem)
Najlepsza bramkarka: Maya Babiuch-Salach (SMS Kolbuszowa)

XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie podkarpackim jest firma Specjał.

Reklama
Poprzedni artykułZiobro objął nadzorem sprawę zabójstwa w Hyżnem
Następny artykułNie ustąpił pierwszeństwa. Doszło do wypadku [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj