Strona główna KROSNO Oszuści znów w akcji. 76-latka straciła oszczędności życia

Oszuści znów w akcji. 76-latka straciła oszczędności życia

0
Reklama

76-latka padła ofiarą oszustów i straciła oszczędności życia. Kobieta przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi znaczną kwotę pieniędzy w nadziei, że środki zostaną przez niego bezpiecznie zdeponowane w banku. Okazało się jednak, że wpadła w sieć przestępczej manipulacji. W związku ze wzrostem aktywności oszustów, apelujemy do mieszkańców o wzmożoną czujność.

Pomimo kampanii społecznych i publikacji medialnych, policjanci wciąż otrzymują informacje o przypadkach oszustw. W ostatnich dniach, krośnieńscy funkcjonariusze zostali zaalarmowani o oszustwie, którego ofiarą padła 76-letnia mieszkanka Krosna.

Reklama

Oszust, przedstawiający się jako funkcjonariusz Policji poinformował 76-latkę, że jej mieszkanie jest obserwowane przez przestępców. W celu zabezpieczenia oszczędności kobiety, zaproponował pomoc w dostarczeniu do bankowego depozytu zgromadzonych przez nią środków. Seniorka uwierzyła w przedstawioną przez fałszywego funkcjonariusza tzw. „legendę” i nie podejrzewając przestępczego fortelu, przekazała nieznanemu mężczyźnie swoje oszczędności.   

Przypominamy, aby stosować się do kilku podstawowych zasad, których przestrzeganie może przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa:

•     Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie;
•     Funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy;
•     O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję.

Paleta przestępczej działalności oszustów nie ogranicza się tylko do ataków na seniorów, ale może również dotyczyć przedstawicieli innych grup społecznych. Pamiętajmy zatem, że najbardziej skutecznym narzędziem zapobiegania przestępstwom jest ostrożność i ograniczone zaufanie wobec osób nieznajomych.

Reklama
Poprzedni artykułDwukrotnie zatrzymana jednego dnia za jazdę po pijaku. Miała 2,5 promila
Następny artykułTragedia na budowie. Nie żyje 24-latek, który spadł z wysokości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj