Strona główna BRZOZÓW Oszukano ją. Ktoś podał się za policjanta CBŚP

Oszukano ją. Ktoś podał się za policjanta CBŚP

0
Reklama

Policjanci nieustannie ostrzegają przed oszustwami dokonywanymi metodą „na policjanta”, „na prokuratora” czy „na pracownika banku”. Niestety, mimo tych ostrzeżeń wciąż zdarzają się przypadki osób, które dają się nabrać na opowiadaną przez telefon historię, za pomocą której przestępcy wyłudzają ich oszczędności. Wczoraj jedna z mieszkanek powiatu brzozowskiego oddała oszustowi 40 tysięcy złotych. Apelujemy o szczególną ostrożność i rozwagę w sytuacji, gdy ktokolwiek prosi nas o przekazanie środków finansowych.

Wczoraj, do 66-letniej mieszkanki powiatu brzozowskiego, z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta CBŚP z Krosna. Rzekomy „policjant” przekazał kobiecie, że prowadzona jest akcja CBŚP, a kobieta ma z nim współpracować i pomóc w ujęciu sprawcy. Dodał, że pracownicy banku również są powiązani z grupą przestępczą i uczestniczą w całym procederze kradzieży pieniędzy z kont klientów.

Reklama

Kobieta cały czas pozostawała w kontakcie telefonicznym z oszustem, który polecił jej aby natychmiast poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności. Krok po kroku instruował kobietę mówiąc co ma robić. Po wypłaceniu pieniędzy z banku, zgodnie z poleceniem kobieta położyła gotówkę we wskazanym przez fałszywego „policjanta” miejscu, po czym oddaliła się. Seniorka straciła 40 tys. złotych.

Apelujemy, aby nie dać się oszukać na historie, które nieznana osoba przekazuje nam przez telefon. Nawet te najbardziej wiarygodne należy za każdym razem sprawdzić, kończąc połączenie i wybierając numer do członka rodziny, czy do najbliższej jednostki Policji. Informujmy naszych rodziców i dziadków o potencjalnych zagrożeniach.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i nie informują o planowanych działaniach.

Reklama
Poprzedni artykułWypadek na DW 985. Zderzyły się trzy pojazdy
Następny artykułTragedia w Małówce. Nie żyje 42-latka [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj