Strona główna KOLBUSZOWA Oszukano go na fotowoltaikę

Oszukano go na fotowoltaikę

0
Reklama

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego skuszony korzystną ofertą założenia instalacji fotowoltaicznej podpisał umowę z przedstawicielem firmy. Ponieważ nie miał pieniędzy na usługę, zgodził się, aby firma wzięła w jego imieniu kredyt. Kiedy raty kredytu zaczęły przychodzić, instalacji nie założono, a firma przestała istnieć, mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustów. O sprawie powiadomił Policję.

Kilka dni temu do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę. Z relacji mężczyzny wynikało, że w grudniu ubiegłego roku odwiedził go przedstawiciel firmy oferujący założeni paneli fotowoltaicznych w korzystnej cenie. Ponieważ pokrzywdzony oświadczył, że nie ma środków na zakup paneli, przedstawiciel firmy zaproponował, iż w jego imieniu firma może zaciągnąć kredyt, a usługa zostanie wykonana w następnych miesiącach. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego zgodził się na takie rozwiązanie i podpisał z przedstawicielem firmy umowę na założenie paneli. Kilka dni później zadzwonił do niego przedstawiciel banku aby potwierdzić, czy mężczyzna rzeczywiście chce złożyć wniosek o kredyt. Pokrzywdzony potwierdził, nie otrzymał jednak żadnych dokumentów potwierdzających zawarcie umowy pożyczki z bankiem.

Reklama

Kilka tygodni później otrzymał pierwsze wezwanie do spłat kredytu. Zaniepokojony mężczyzna kilkukrotnie kontaktował się z firmą, gdzie uzyskał zapewnienie, że jest to normalna procedura.
Po jakimś czasie jednak kontakt z firmą się urwał, a mężczyzna uzyskał informację, że placówka została zlikwidowana. Zorientował się wtedy, że padł ofiarą oszustów i powiadomił Policję. W wyniku transakcji pokrzywdzony stracił ponad tysiąc złotych – które wpłacił do banku na poczet rat kredytu.

W sprawie prowadzone jest postępowanie.


Kolbuszowscy policjanci przypominają i ostrzegają: Oszuści stosują róże sposoby, aby wyłudzić od nas pieniądze. Czasem atrakcyjna oferta może uśpić naszą czujność i doprowadzić do podjęcia nieprzemyślanych decyzji. Nie działajmy pochopnie, sprawdźmy wiarygodność oferty. Bądźmy ostrożni przy zawieraniu jakichkolwiek umów. Pamiętajmy również, aby nie udostępniać obcym osobom naszych dokumentów.

Poprzedni artykułTrwają poszukiwania zaginionego 38-latka
Następny artykułJechał na podwójnym gazie. Spotkała go kara

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!