Strona główna STALOWA WOLA Ostrzelali z okna samochód. Obaj staną przed sądem

Ostrzelali z okna samochód. Obaj staną przed sądem

0
Źr. Pixabay
Reklama

W sobotę przed godz. 11, dyżurny stalowowolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że przy Al. Jana Pawła II, ktoś oddał strzały z okna bloku i uszkodził pojazd stojący na przyblokowym parkingu. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu parkingowym stało zaparkowane mitsubishi z uszkodzoną tylną szybą.

Funkcjonariusze ustalili mieszkanie, z którego najprawdopodobniej padły strzały. Na miejscu nikt nie otworzył drzwi. Dopiero, kiedy przyjechała straż pożarna i osoby znajdujące się w środku zostały poinformowane o siłowym wejściu, wówczas otworzyli drzwi.

Reklama

W mieszkaniu znajdowało się pięciu mężczyzn, wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do stalowowolskiej jednostki. Żaden nie przyznawał się do oddania strzałów. W mieszkaniu zabezpieczono broń.

W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że z broni pneumatycznej strzelało dwóch mężczyzn w wieku 23 i 34 lat. W wyniku zdarzenia uszkodzona została tylna szyba pojazdu zaparkowanego na parkingu. Szkoda została wyceniona na kwotę 2500 złotych. Ponadto ustalono, że w rejonie samochodu stał mężczyzna, który w wyniku oddanych strzałów mógł zostać narażony na utratę życia lub zdrowia.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Ponadto, jak się okazało jeden z mężczyzn, który znajdował się w mieszkaniu, a który schował się pod łóżkiem, był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!