Strona główna RZESZÓW OSP w Dylągówce świętowało 150-lecie

OSP w Dylągówce świętowało 150-lecie

0
Reklama

Ochotnicza Staż Pożarna w Dylągówce obchodzi jubileusz 150-lecia, razem z jednostką 100-lecie powstania świętuje Strażacka Orkiestra Dęta. W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe i korporacyjne.

Obchody rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym w Dylągówce. Po jej zakończeniu odbył się uroczysty apel. W jego trakcie na maszt – w akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego – podniesiona została flaga państwowa. Po odegraniu hymnu, prezes OSP Dylągówka Leszek Ślemp przypomniał historię jednostki.

Reklama

Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie odznaczeń. W pierwszej kolejności, Ochotniczej Staży Pożarnej w Dylągówce, nadano odznaczenie Honorowej Gwiazdy Podkarpacia.

Następnie wręczone zostały złote, srebrne oraz brązowe Krzyże Zasługi. Za działalność społeczną, za wkład w rozwój orkiestr dętych oraz za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej uhonorowani zostali członkowie OSP Dylągówka i Strażackiej Orkiestry Dętej. Aktu dekoracji dokonała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Zwracając się do osób odznaczonych oraz zgromadzonych na placu, wojewoda podziękowała członkom jednostki oraz orkiestry.

⁃ Piękne Jubileusze 150-lecia istnienia Jednostki OSP oraz 100-lecia istnienia Orkiestry Dętej przy jednostce OSP w Dylągówce są wyjątkową okazją do wyrażenia słów podziękowania za ofiarną służbę druhów OSP oraz za działalność artystyczną Orkiestry, która sławi imię miejscowości, gminy oraz regionu – mówiła.

Wojewoda podkreśliła też ogromną role strażaków ochotników w systemie bezpieczeństwa RP.

⁃ Wasza bezinteresowna służba, działalność na rzecz osób, które znajdują się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia naznaczyła 150 lat istnienia Jednostki. To wielka sprawa, bowiem budujecie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości, gminy, ale także uczestniczycie w licznych akcjach związanych z przeciwdziałaniem skutków klęsk żywiołowych w całym regionie – dodała Ewa Leniart.

Wojewoda zauważyła, że tak długa działalność jest możliwa dzięki zaangażowaniu wielu pokoleń strażaków ochotników.

⁃ Wasza ofiarna służba na co dzień jest możliwa dzięki temu, że kontynuujecie tradycję naszych przodków. Bardzo serdecznie Wam za to dziękuję – powiedziała Ewa Leniart.

Następnie przyznano korporacyjne odznaczenia strażackie. Wręczono medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, odznaki „Wzorowy Strażak” oraz odznaczenia Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Pamiątkowe ryngrafy ufundowali również druhowie z OSP Dylągówka, jedynym z nich uhonorowana została wojewoda Ewa Leniart.

Uroczystość odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Niebezpieczne burze z gradem w regionie
Następny artykułCaritas zorganizowała obchody III Dnia Dziadków i Osób Starszych w Jaśle (FOTO)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!