Strona główna PRZEMYŚL Ośmiu imigrantów z Jemenu i Somalii zatrzymanych w okolicy Arłamowa

Ośmiu imigrantów z Jemenu i Somalii zatrzymanych w okolicy Arłamowa

0
binary comment

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali sześciu Jemeńczyków i dwóch Somalijczyków, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Celem ich nielegalnej wędrówki miały być kraje Europy Zachodniej.

Cudzoziemców zatrzymano w niedzielę (12 września) w górzystym i zalesionym rejonie w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu. Funkcjonariusze SG z Huwnik obserwując teren zauważyli zmierzająca od strony Ukrainy grupę osób. Wszyscy zostali zatrzymani. Wśród ośmiu cudzoziemców było dwóch Somalijczyków i 6 obywateli Jemenu. Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 23 lat. W trakcie składanych wyjaśnień przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy do Polski. Dodali, że na Ukrainę dostali się legalnie, a stamtąd chcieli wspólnie udać się na zachód Europy. Pomocna miała być w tym nawigacja w telefonie. W czasie zatrzymania imigranci byli w dobrej kondycji fizycznej. W plecakach posiadali ubrania na zmianę oraz pieniądze na dalszą podróż.

Aktualnie, trwają czynności związane z przekazaniem ich w drodze readmisji z powrotem na Ukrainę.

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 165 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją. Byli to głównie obywatele Afganistanu, Turcji, Syrii i Somalii. Polskę traktowali jako punkt tranzytowy do krajów Europy Zachodniej. W bieżącym roku presja migracyjna na Podkarpaciu utrzymuje się na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych.

Poprzedni artykułIPN Rzeszów świętował w Łańcucie 20-lecie
Następny artykułNiecodzienne zjawisko na Morzu Martwym. Zmieniło kolor na czerwony
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here