Według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego 11,5 tys. gospodarstw w regionie nie ma prądu. Uszkodzonych zostało około 280 stacji transformatorowych na 28 liniach, najwięcej w okolicach Krosna i Mielca.

Strażacy interweniowali 115 razy, głównie przy zabezpieczaniu uszkodzonych przez wichurę dachów na budynkach mieszkalnych oraz usuwaniu powalonych konarów drzew. Np. około godz 7:00 w Tylawie w powiecie krośnieńskim na drogę spadło drzewo. Konary tarasowały pas w kierunku Rzeszowa. Strażacy usunęli już przeszkody, ale do około godz. 8:00 ruch odbywał się tam wahadłowo.

Dzisiejszej nocy wiatr uszkodził dach Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie. Służby usuwają skutki wichury. Dzięki interwencji Straży Pożarnej, dach został zabezpieczony i zajęcia odbywają się zgodnie z planem.


W południowej części naszego regionu obowiązuje trzeci – najwyższy stopień zagrożenia. Oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof, czy też zagrożenie życia. Ostrzeżenie obowiązuje dziś do godziny 22.

Z powodu trudnych warunków w Polsce i na zachodzie EUROPY odwołany został dzisiejszy rejs o godzinie 6.05 z lotniska w Jasionce do Monachium.W całej Polsce strażacy interweniowali już kilkaset razy. Są utrudniania na drogach, na kolei, na morzu i w powietrzu.

Orkan SABINA – pojawił się już wczoraj wieczorem:

W naszym regionie jego prędkość dochodzi do 110 km/godz. W górnych partiach Tatr do 180, a w Sudetach – nawet do 200 km/godzinę.

fot. Tomasz Berc