Strona główna JASŁO Ominął policjanta i zignorował nakaz kontroli

Ominął policjanta i zignorował nakaz kontroli

0
Reklama

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego renault. Mężczyzna chciał uniknąć zatrzymania omijając policjanta nakazującego mu zjechanie na pobocze. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

W poniedziałek po godz. 11 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kontrolowali kierujących na ul. Krakowskiej w Jaśle. Kiedy postanowili zatrzymać osobowe renault, kierowca ominął stojącego na jezdni policjanta, który wyraźnie ręką nakazał mu zatrzymanie się i zjechanie na pobocze. Widząc to, mundurowi natychmiast wsiedli do radiowozu i przy użyciu sygnałów uprzywilejowania ruszyli za tym pojazdem. Kierował się on w stronę centrum Jasła. Na ul. 17 stycznia kierowca renault widząc w lusterku jadący za nim radiowóz, zjechał na parking. Kiedy policjanci podbiegli do samochodu, mężczyzna siedzący za kierownicą zaczął tłumaczyć się, że jest bardzo zmęczony i dlatego nie zauważył funkcjonariusza stojącego na środku jezdni.

Reklama

Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny alkohol. Sprawdzili stan jego trzeźwości alkomatem. Urządzenie wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 42-letniemu mieszkańcowi gminy Pilzno. Teraz będzie on odpowiadał przed sądem za przestępstwo jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenie, czyli niezastosowanie się do sygnału osoby uprawnionej w celu uniknięcia kontroli.

Poprzedni artykułPolicja rozpoczyna działania Boże Ciało 2023
Następny artykułWakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!