Strona główna WIADOMOŚCI Odzyskano luksusowe samochody

Odzyskano luksusowe samochody

0
Reklama

Przywłaszczenia na szkodę firm leasingowych i wypożyczalni to jedna z metod nielegalnego pozyskiwania pojazdów. Potem przestępcy wywożą auta za granicę i próbują je sprzedać. Kluczem w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości jest międzynarodowa współpraca służb. To ona wczoraj przyniosła kolejne wyniki.

Do zatrzymań luksusowych samochodów doszło dzięki współpracy mundurowych z Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z belgijską Policją. Przekazane przez mundurowych z SG informacje umożliwiły zatrzymanie na terenie Belgii dwóch aut marki Mini Cooper S4 ALL (rok prod. 2022) oraz Kia Sportage (rok prod. 2023). Po uzyskaniu informacji z Polski, belgijscy policjanci natychmiast udali się na wskazany przez strażników granicznych parking w Brukseli. Prawdopodobnie samochody były przygotowane do wywiezienia poza obszar Unii Europejskiej.

Jak wstępnie ustalono, auta zostały przywłaszczone na szkodę jednej z wypożyczalni działających w Polsce. Łączna, szacunkowa wartość odzyskanych pojazdów wynosi 320 tys. zł.  Czynności procesowe w sprawie prowadzą belgijscy policjanci.

Reklama

W tym roku takich zatrzymań było kilkanaście. Są to głównie „młode”, luksusowe samochody o dużej wartości. Po informacjach od śledczych z BiOSG zatrzymań dokonywali już mundurowi z Francji, Hiszpanii, Słowenii, Estonii, Litwy, Węgier i Rumuni.

Reklama
Poprzedni artykułDzik wbiegł pod koła samochodu
Następny artykułZnamy datę pogrzebu 33-letniego księdza wikarego z Mielca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!