Strona główna ROPCZYCE Odpowiedzą za uszkodzenia elewacji i wybicie szyb

Odpowiedzą za uszkodzenia elewacji i wybicie szyb

0
Reklama

Bezmyślnością i brakiem poszanowania dla cudzego mienia wykazało się trzech nieletnich, którzy rozbili szyby i uszkodzili elewację szkoły w Zagorzycach oraz Domu Seniora w Wiśniowej. 16 i 17-latek zrobili to strzelając z pistoletu pneumatycznego, natomiast trzeci z mężczyzn, również 16-latek wybił szybę łokciem. Sprawcy spowodowali straty o wartości kilkuset złotych. Za swoje zachowania wkrótce odpowiedzą przed sądem.

We wrześniu br., dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu trzech szyb w budynku szkoły w Zagorzycach. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a także przesłuchali świadków, co pozwoliło na wytypowanie potencjalnych sprawców tego czynu.

Reklama

Jak się okazało, jeden z nich, były uczeń tej szkoły 16-letni mieszkaniec Góry Ropczyckiej, uderzając łokciem rozbił jedną z szyb, natomiast jego rówieśnik – mieszkaniec Bystrzycy uszkodził pozostałe dwie strzelając z pistoletu pneumatycznego. Funkcjonariusze ustalili również, że w ten sposób zniszczył także lustro drogowe w miejscowości Bystrzyca. Ponadto, nastolatek pożyczył pistolet swojemu znajomemu, 17-letniemu mieszkańcowi Bystrzycy, który w sierpniu bieżącego roku, strzelając z niego uszkodził szybę oraz elewację Domu Seniora w Wiśniowej.

Wkrótce 17-latek poniesie odpowiedzialność karną, natomiast o losie jego młodszych kolegów zadecyduje sąd rodzinny.


Pamiętajmy! Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysokie grzywny. Sąd nakłada również obowiązek naprawienia szkody. Odpowiedzialność za te czyny ponoszą również osoby nieletnie. Według ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne mogą być zastosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym.

Reklama
Poprzedni artykułMiała straszny sen. 89-latka wypadła z okna
Następny artykułNie żyje znany nurek z Jasła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!