Strona główna WIADOMOŚCI Odpowiedzą za oszustwa przy zawieraniu umów na wykonanie prac budowlanych

Odpowiedzą za oszustwa przy zawieraniu umów na wykonanie prac budowlanych

0
Reklama

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali i doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu dwóch mężczyzn, podejrzanych o szereg oszustw na szkodę wielu osób i podmiotów gospodarczych. Jako przedstawiciele jednej w rzeszowskich firm budowlanych, pobierali od pokrzywdzonych pieniądze w formie zaliczek i nie wywiązywali się z umów. W ten sposób oszukali inwestorów na łączną kwotę blisko 450 tys. złotych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, w sprawie szeregu oszustw przy zawieraniu umów na wykonanie prac budowlanych oraz budowę budynków mieszkalnych. W ramach realizowanych czynności śledczy ustalili, że dwaj mieszkańcy Podkarpacia w wieku 45 i 53 lat, działając jako przedstawiciele jednej z rzeszowskich firm budowalnych, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej celowo wprowadzali w błąd swoich klientów co do rzeczywistego zamiaru i możliwości wywiązania się z zawieranych umów.

Reklama

Jeden z podejrzanych na poczet realizacji umów i zleceń pobierał od klientów pieniądze w formie zaliczek, po czym przerywał wykonywanie prac budowlanych objętych umowami i nie rozliczał się z pobranych wcześniej kwot zaliczek. W ten sposób doprowadził pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzania mieniem o łącznej wartości blisko 450 tysięcy złotych. Jego 53-letni wspólnik dla pozoru pełnił funkcję prezesa zarządu spółki, pomagając tym samym w przestępczym procederze. Mężczyzna miał wyłudzić także środki pieniężne od różnych podmiotów i instytucji finansowych o łącznej wartości blisko 13 tys. złotych. Z racji posiadanej fikcyjnej odpowiedzialności za firmę, mężczyzna nie dopełnił także ciążących na nim obowiązków m.in. w zakresie rzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych spółki i składania w terminie sprawozdań finansowych.      

W miniony poniedziałek, policjanci zatrzymali podejrzanych mężczyzn i doprowadzili ich do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Po ogłoszeniu zarzutów, prokurator zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.  

Poprzedni artykułUciekł z dziećmi z miejsca zdarzenia
Następny artykułUderzył w busa, a później w osobówkę [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!