Strona główna KROSNO Odpowie za przywłaszczenie karty

Odpowie za przywłaszczenie karty

0
Reklama

W minionym tygodniu, policjanci zostali zawiadomieni o przywłaszczeniu karty bankowej. W konsekwencji jej utraty, doszło do realizacji kilku nieautoryzowanych transakcji płatniczych.

Dzięki szczegółowej analizie zapisu monitoringu sklepów, w których dokonywano płatności przywłaszczoną kartą, policjanci ustalili osobę mogąca mieć związek z zaistniałym przestępstwem. Okazało się, że dokument bezprawnie wykorzystywano do realizacji transakcji płatniczych na terenie placówek handlowych Krosna oraz okolicznych miejscowości.

Reklama

Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania podejrzewanego 36-latka, który następnego dnia został zatrzymany. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że jeszcze przed zablokowaniem karty, mężczyzna kilkukrotnie zdążył się nią posłużyć.

36-letni krośnianin został przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów, należy je niezwłocznie przekazać do organu wydającego lub najbliższej jednostki Policji. W sytuacji utraty karty płatniczej, trzeba pamiętać o natychmiastowym powiadomieniu placówki banku, w celu zablokowania możliwości realizacji nieautoryzowanych transakcji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!