Strona główna TARNOBRZEG Odpowie za posiadanie i uprawę konopi indyjskich

Odpowie za posiadanie i uprawę konopi indyjskich

0
Reklama

Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali 25-latka, który jest podejrzany o posiadanie środków odurzających i uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed godziną 15, funkcjonariusze z Nowej Dęby, na ul. Kolejowej, w kompleksie leśnym, wylegitymowali mężczyznę. Niósł on plecak, z którego wydobywał się charakterystyczny zapach. Po sprawdzeniu jego zawartości, w reklamówce, policjanci znaleźli rośliny, które wyglądem przypominały konopie indyjskie.

Reklama

25-letni mieszkaniec Nowej Dęby został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Znalezione przy mężczyźnie substancje przekazano do analizy, która wstępnie potwierdziła, że zabezpieczone substancje to marihuana. Łącznie 841 gramów ziela konopi indyjskich.

Policjanci przeszukali posesję, na której  mężczyzna uprawiał krzewy. W jego kuchni, funkcjonariusze znaleźli suszące się rośliny, a w ogródku zabezpieczyli 22 sztuki krzewów konopi indyjskich innych niż włókniste. Można z nich było wytworzyć znaczną ilość środków odurzających.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie dwa zarzuty – posiadania znacznej ilości środków odurzających i uprawy konopi innych niż włókniste.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz opuszczania kraju. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Reklama
Poprzedni artykułTerytorialsi obchodzili swoje święto [foto]
Następny artykułWracają zintegrowane bilety Pociąg+Autobus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!