Strona główna JASŁO Odpowie za podpalenia

Odpowie za podpalenia

0
Reklama

Policjanci z Posterunku Policji w Skołyszynie zatrzymali mężczyznę, który podpalał niezamieszkałe drewniane domy. 19-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Końcem marca br., na granicy miejscowości Skołyszyn i Lisów, doszło do pożaru opuszczonego drewnianego domu. Z kolei w niedzielę, około godz. 2.30, jasielski dyżurny został poinformowany o palącym się pustostanie w Skołyszynie przy drodze krajowej nr 28. 

Reklama

W obu przypadkach funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. W toku wykonanych czynności, już kilka godzin po niedzielnym pożarze, policjanci z posterunku w Skołyszynie zatrzymali podejrzanego o dokonanie podpaleń.

19-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów, do których się przyznał. Straty powstałe w wyniku podpaleń wyniosły 60 tys. złotych.

Wobec mieszkańca gminy Skołyszyn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za zniszczenie cudzej rzeczy, mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!