Strona główna RZESZÓW Odnaleziono nielegalne materiały wybuchowe

Odnaleziono nielegalne materiały wybuchowe

0
Reklama

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń oraz materiały wybuchowe. Zatrzymali również mężczyznę podejrzanego o ich posiadanie. Podczas przeszukania, w jego domu ujawnili dwa karabiny maszynowe, granat moździerzowy oraz granat wojskowy. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator prowadzący śledztwo objął go policyjnym dozorem.

W ubiegłą środę, policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim, zostali zawiadomieni o kradzieży lamp z przyczepki samochodowej zawierającej lokalizator GPS. Na podstawie uzyskanego sygnału ustalono, że przedmioty te znajdują się na jednej z posesji, w pobliskiej miejscowości.

Reklama

W trakcie prowadzonych czynności, w pomieszczeniach budynku gospodarczego, funkcjonariusze znaleźli dwie sztuki karabinów maszynowych MAXIM wz. 1910, granat moździerzowy oraz granat wojskowy typu F-1. Po sprawdzeniu przez biegłego z zakresu balistyki i zespołu Sekcji Minersko- Pirotechnicznej SPKP w Rzeszowie, ujawniono materiał wybuchowy w postaci trotylu o wadze 13 gram.

W przedmiotowej sprawie zatrzymany został mieszkaniec gminy Głogów Małopolski, który usłyszał prokuratorskie zarzut za czyn określony w art. 171 § 1 k.k., za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Reklama
Poprzedni artykułUwaga kierowcy! Wojsko przekazuje ważną informację
Następny artykuł4-miesięczna Nadia pozostaje w śpiączce. Jej stan jest ciężki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!