W poprzednim tygodniu na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu od 4 maja drugiego etapu łagodzenia obostrzeń.

Od dzisiaj rząd łagodzi restrykcje, jakie wprowadził w związku z epidemią koronawirusa. Mimo łagodzenia obostrzeń nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu od drugiej osoby.Galerie handlowe:

“4 maja będą mogły być otwarte galerie handlowe. W podobnym reżimie obostrzeń jak w mniejszych sklepie – na 15 mkw może przebywać tylko jedna osoba. Wypracowaliśmy te rozwiązania z podmiotami prowadzącymi galerie handlowe” – mówił na konferencji Mateusz Morawiecki. Instytucje kultury i sportu:

“Od 4 maja zostaną otwarte niektóre instytucje kultury”. Dodatkowo od 4 maja czynne będą otwarte miejsca sportu tj. orliki i boiska.

Od 4 maja przywrócona zostaje także rehabilitacja.

Otwarte żłobki i przedszkola:

“Od 6 maja chcemy dopuścić otwarcie żłobków i przedszkoli. Decyzję o tym otwarciu podejmą organy założycielskie, a otwarcie będzie obowiązywało zgodnie z wymaganiami sanitarnymi. Zapewnimy środki dezynfekcyjne w dodatkowych ilościach”.