Od czwartku 15 października w życie wchodzi rozporządzenie o godzinach dla seniorów. W godzinach 10-12:00 sklepy i apteki będą otwarte tylko dla osób powyżej 60 roku życia.

Od dzisiaj tj. 15 października w życie wchodzi nowe obostrzenie, jakie rząd wprowadził w związku z pandemią koronawirusa. Sklepy i apteki będą czynne w godzinach od 10:00 do 12:00 tylko dla seniorów.Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od czwartku 15 października br. w godzinach 10-12 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów.

Premier Mateusz Morawiecki mówił:- Wśród osób powyżej 60. roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach, a wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w naprawdę bardzo trudnym, bardzo ciężkim stanie zdrowia, to już jest 80 proc. – mówił. – Bardzo gorąco apelujemy, żeby osoby starsze pozostały w domach. Tam, gdzie mogą, niech pozostaną w domach.