Strona główna WIADOMOŚCI Od dziś na zewnątrz bez maseczek. Otwierają się ogródki w restauracjach

Od dziś na zewnątrz bez maseczek. Otwierają się ogródki w restauracjach

264
0

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa pozwala na powolny powrót do normalności. Od 15 maja zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zniesiony będzie m.in. obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Będziemy mogli także zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że nadal pozostanie konieczność zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych.

W związku z utrzymującym się niskim poziomem zakażeń, od 15 maja nastąpi stopniowe luzowanie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Od jutra będziemy mogli m.in. wyjść na świeże powietrze bez zakrywania maseczką nosa i ust, zjeść w restauracyjnych ogródkach czy pójść do kina na świeżym powietrzu.

Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. W dalszym ciągu obowiązują również zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka.  

Pamiętajmy, że prawidłowo założona maseczka w miejscach, gdzie jest większe skupisko ludzi, nie tyko chroni nas, ale także innych. Policjanci nadal będą kontrolować obowiązujące obostrzenia zawiązane z pandemią koronawirusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here