Strona główna WIADOMOŚCI Od 10 grudnia nowy rozkład jazdy na kolei

Od 10 grudnia nowy rozkład jazdy na kolei

0
Reklama

W niedzielę 10 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Szybciej pojedziemy z Warszawy do Białegostoku. Lepszy dostęp do kolei zapewni 30 nowych przystanków. Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dojedziemy pociągiem do lotniska w Pyrzowicach oraz po ponad 20 latach z Chorzel przez Wielbark do Szczytna. Wrócą połączenia kolejowe z Olsztyna Gutkowa do Braniewa, z Krakowa do Zakopanego oraz do Oświęcimia przez Skawinę i Zator.

Nowy rozkład jazdy pociągów został przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami. Dzięki miliardowym inwestycjom z wykorzystaniem środków budżetowych i programów unijnych podróżni skorzystają z nowych i zmodernizowanych stacji i przystanków oraz krótszych czasów podróży. Zwiększa się atrakcyjność oferty połączeń regionalnych i dalekobieżnych. W rozkładzie jazdy uwzględniono najbardziej korzystne dla podróżnych połączenia oraz kontynuację prac na liniach kolejowych.

Reklama

Spółka Polregio zapowiedziała nowinki związane z podróżą koleją w nowym 2024 roku.

województwie podkarpackim uruchomione zostaną 2 nowe połączenia w relacji Rzeszów Gł.– Mielec – Rzeszów Gł. oraz Strzyżów nad Wisłokiem – Jasło – Strzyżów nad Wisłokiem (II kwartał 2024 r.)

  • Ponadto zwiększona zostanie z 12 do 13 liczba par połączeń w relacji Rzeszów Gł. – Jasionka Lotnisko. 
  • Oprócz tego nastąpi zmiana relacji jednej pary połączeń z Dębicy do Katowic na Dębica–Oświęcim.
Reklama
Poprzedni artykułZnicz Pruszków lepszy od Resovii [video]
Następny artykułZaspy na DW 993. Droga nieprzejezdna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!