Strona główna WIADOMOŚCI Obywatel Izraela zerwał polską flagę i wyrzucił. Usłyszał zarzuty

Obywatel Izraela zerwał polską flagę i wyrzucił. Usłyszał zarzuty

0
Reklama

Obywatel Izraela, który w Hrebennem zerwał z ciągnika protestujących rolników polską flagę i wyrzucił do rowu, usłyszał zarzut znieważenia Flagi RP- podał portal Kresy.pl

Świadkowie zdarzenia oraz lokalne media podają, że jadący z Ukrainy autokar został zatrzymany po polskiej stronie, przy blokadzie protestujących rolników. W pewnym momencie wysiadł z niego mężczyzna. Podszedł do jednego ze stojących tam ciągników rolniczych, po czym zerwał umieszczoną na nim polską flagę i wyrzucił do przydrożnego rowu. Na miejscu od razu interweniowała policja.

Reklama

Mężczyzna twierdził, że jest obywatelem Izraela.

„Z naszych ustaleń wynika, że 39-latek podróżował busem relacji Lwów – Warszawa jako pasażer. Po przekroczeniu granicy w Hrebennem w związku z blokadą drogi przez protestujących mężczyzna wyszedł z busa, zerwał flagę znajdującą się na ciągniku rolniczym i wyrzucił do przydrożnego rowu. 39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas trwających czynności procesowych przesłuchiwaliśmy świadków tego zdarzenia. Zabezpieczyliśmy również flagę jako dowód w sprawie” – poinformowała młodsza aspirant Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

W środę mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za znieważenie polskiej flagi obywatelowi Izraela grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!