Organizacja imprez, szczególnie masowych, wiąże się z szeregiem obowiązków, dotyczących cateringu, oprawy muzycznej, zaproszenia gości i zapewnienia zaplecza medycznego. Równie ważna jest obsługa techniczna imprez, bez której nie odbędzie się żaden, nawet najmniejszy event.

 

  1. Techniczna obsługa imprez – oświetlenie

  2. Nagłośnienie a obsługa techniczna imprez plenerowych

  3. Jak obsługa techniczna imprez masowych wpływa na bezpieczeństwo?

  4. Obsługa techniczna małych imprez

 

Firma, która zapewnia obsługę techniczną imprezy, jest odpowiedzialna m.in. za nagłośnienie, oświetlenie, ustawienie barierek ochronnych, wyznaczenie stref komunikacyjnych oraz budowę sceny. Zakres obowiązków zależy od podpisanej umowy i zapotrzebowania organizatora.

 

Techniczna obsługa imprez – oświetlenie

 

Dobrze dobrane oświetlenie to klucz do sukcesu każdej imprezy. Ma nie tylko walory praktyczne, ale tworzy też niepowtarzalny klimat oraz służy do podkreślenia dynamiki całego wydarzenia. Techniczna obsługa imprez wiąże się z takim doborem oświetlenia, które zwróci uwagę odbiorców na najważniejsze elementy widowiska. Ważna jest jakość sprzętu i jego rozstawienie oraz umiejętności personelu, który nim operuje – bez tego obsługa techniczna imprez nie będzie utrzymana na odpowiednim poziomie.

 

Nagłośnienie a obsługa techniczna imprez plenerowych

 

Obsługa techniczna imprez plenerowych jest szczególnie trudna pod względem zapewnienia odpowiedniego nagłośnienia. Pod uwagę trzeba wziąć ilość uczestników, pogodę, akustykę dźwięku i rodzaj wydarzenia. Istotne znaczenie ma jakość sprzętu głównego i awaryjnego oraz doświadczenie obsługi, która będzie na bieżąco reagować na wszelkie nieprzewidziane zdarzenia i usterki.

 

Jak obsługa techniczna imprez masowych wpływa na bezpieczeństwo?

 

Obsługa techniczna imprez masowych ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników eventu, wykonawców i osób, które pracują za kulisami. Konieczne jest wytyczenie stref, w których mogą przebywać określone grupy ludzi, a także ścieżek komunikacyjnych i zabezpieczeń całego terenu imprezy. Służą do tego różnego rodzaju barierki ochronne, które można wynająć na eventserwis.com.

 

Obsługa techniczna małych imprez

 

Organizacja imprez na niewielką skalę nie oznacza mniejszej ilości obowiązków, którym musi podołać obsługa techniczna małych imprez. Niekiedy jest to zadanie trudniejsze, niż obsługa imprezy plenerowej lub masowej, ponieważ oprócz konieczności zapewnienia odpowiedniego oświetlenia, nagłośnienia i sceny, trzeba też zmierzyć się z problemem ograniczonej ilości miejsca. Profesjonalna firma tak zorganizuje przestrzeń, aby wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli czuć się swobodnie, a zaplecze techniczne działało bez zarzutu.