Strona główna POLSKA I ŚWIAT O 12:00 zabrzmią dzwony w całym kraju!

O 12:00 zabrzmią dzwony w całym kraju!

0
Reklama

Będzie to odpowiedź na apel papieża Franciszka, który w uroczystość Zwiastowania Pańskiego wzywa wszystkich wiernych o wspólną modlitwę w intencji ustania pandemii koronawirusa.


Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęcił do włączenia się w tą modlitwę wszystkie kościoły. Jako serce Polski, w samo południe zabrzmi dzwon „Zygmunt”, który uruchamiany jest wyłącznie podczas  najważniejszych uroczystości kościelnych i w momentach ważnych dla narodu polskiego.
Wraz z nim dźwięk dzwonów rozlegnie się we wszystkich kościołach na Podkarpaciu. Metropolita przemyski, arcybiskup Adam Szal zaapelował o wspólną modlitwę wraz z biskupami i kapłanami. Odmówione zostaną „Anioł Pański”, modlitwa „Ojcze nasz” oraz trzy razy „Zdrowaś Maryjo”. Będzie to modlitwa o ustanie pandemii a także o zdrowie dla chorych, za posługę służb medycznych oraz za zmarłych.
Na apel odpowiedziała także diecezja rzeszowska. Już o 12:00 będzie można obejrzeć transmisję na żywo z rzeszowskiej katedry i połączyć się we wspólnej modlitwie.

Reklama