Strona główna TURYSTYKA Nowy rozkład PKP Intercity. Już od grudnia więcej pociągów

Nowy rozkład PKP Intercity. Już od grudnia więcej pociągów

0
Reklama

PKP Intercity przygotowuje się do zmiany rozkładu jazdy swoich pociągów, nowy rozkład wejdzie w życie 10 grudnia. Po zmianach ma być więcej pociągów.

 
Nowy rozkład jazdy przynosi zwiększenie liczby kursów kolejowych pomiędzy Rzeszowem i Krakowem będzie ich 14 w ciągu doby, a także Przemyślem i Krakowem, na tej trasie będzie dziennie 12 połączeń. Dodatkowym impulsem, by wybierać pociągi będzie też czas jazdy pomiędzy miastami.Skróceniu ulegnie czas przejazdu pomiędzy Rzeszowem, a Krakowem o 15 minut, a z Przemyśla do Krakowa pojedziemy o prawie 20 minut szybciej. 
Przybędzie także połączeń z Przemyśla i Rzeszowa do Warszawy. Jeden z pociągów, którego kurs został przedłużony do Rzeszowa pojedzie do Białegostoku, Giżycka i Olsztyna.
PKP Intercity uruchamia także nowe połączenie nocne z Przemyśla przez Kraków, Katowice, Opole do Wrocławia. Nowe połączenia będą też nad morze z Przemyśla do Gdynii. 
Całkowitą nowością będzie pociąg z Przemyśla nad Morze Czarne do Odessy, pociąg na całej krasie będzie posiadał wyłącznie kuszetki, a na trasie zatrzyma się również we Lwowie, Tarnopolu i Chmielnickim. Połączenia obsługiwać będą koleje Ukraińskie przy współpracy z PKP Intercity, niestety ceny biletów są jeszcze nieznane. 
 
 

Reklama
Poprzedni artykułNarodowe Święto Niepodległości w Rzeszowie
Następny artykułCzy małe sklepiki podniosą ceny?