Strona główna BRZOZÓW Nowy punkt na kulturalnej mapie Brzozowa

Nowy punkt na kulturalnej mapie Brzozowa [foto]

0
Reklama

3 maja (w środę) miało miejsce oficjalne Otwarcie Amfiteatru w Parku Jordanowskim w Brzozowie, powstałego w ramach projektu pn. Rewitalizacja obszaru miejskiego w Brzozowie. Przedsięwzięcie, w skład którego wchodziło pięć ważnych dla mieszkańców inwestycji, kosztowało miasto około 13 mln zł.

Nowo otwarty Amfiteatr w Parku Jordanowskim w Brzozowie otwiera przed mieszkańcami regionu
nowe możliwości kulturalne. – Mamy już wypełniony kalendarz imprez i wydarzeń na bieżący rok oraz plany na przyszły. Jestem przekonany, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie – powiedział podczas wydarzenia Burmistrz Brzozowa, Szymon Stapiński.

Reklama


W ramach zadania została wybudowana scena plenerowa z zapleczem, na której będą organizowane koncerty, spektakle oraz inne wydarzenia kulturalne. Amfiteatr jest nowoczesnym, podpiwniczonym, zadaszonym obiektem, składającym się z dwóch elementów o kształcie konoidy. Przed sceną znajduje się przestrzeń przeznaczona do zabaw tanecznych oraz widownia dla 380 osób z miejscami siedzącymi i leżakami. Na obiekcie zamontowane zostało oświetlenie.


Z kolei przebudowany Park Jordanowski wzbogacił się o odnowiony plac zabaw dla dzieci, budynek gospodarczy, obiekt małej gastronomi oraz toalety publiczne. Budowa amfiteatru wraz z przebudową parku Jordanowskiego to największe zadanie realizowane w ramach projektu rewitalizacji obszaru miejskiego w Brzozowie, które kosztowało miasto ponad 4 miliony złotych. – Jestem przekonany, że Amfiteatr wraz z Parkiem będzie służył brzozowianom jako miejsce, spotkań, rekreacji i wypoczynku, a w niedalekiej przyszłości stanie się ważnym punktem na mapie kulturalnej gminy – powiedział Burmistrz Brzozowa.


W ramach projektu Rewitalizacji obszaru miejskiego w Brzozowie wykonano także kompleksową przebudowę ul. Harcerskiej, znajdującej się przy szkole podstawowej oraz modernizację zabytkowego budynku Brzozowskiego Domu Kultury „Sokół”. Koncepcja związana z rewitalizacją obszaru miejskiego obejmowała także montaż kamer na terenie całego miasta, w tym na budynku Urzędu Miejskiego, budynku Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i na terenie parku miejskiego oraz Stadionie Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na brzozowskim MOSiR-ze powstało również oświetlenie.
Na realizację wszystkich zadań miasto pozyskało dofinansowanie w kwocie ok. 8 mln zł z RPO Województwa Podkarpackiego. Cały projekt kosztował około 13mln zł.

Poprzedni artykułPrawie 5 kg narkotyków u mieszkańca gm. Tryńcza
Następny artykuł18-latek złamał sądowy zakaz i wsiadł za kółko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!