Strona główna WIADOMOŚCI Nowy pojazd wojskowy od Huty Stalowa Wola

Nowy pojazd wojskowy od Huty Stalowa Wola

0
Reklama

Borsuk całkowicie polska konstrukcja Huty Stalowa Wola została zaprezentowana na targach w Kielcach. Prezes HSW uważa, że będzie to nowa konstrukcja bojowego wozu piechoty dla Wojska Polskiego.
Podczas 25. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, po raz pierwszy zaprezentowano Bojowy Wóz Piechoty o kryptonimie Borsuk.
Niebawem pojazd ma być przeistoczony w prototyp, a co za tym idzie, będzie poddany testom manewrowości i pływalności pojazdu. Nowoczesne rozwiązania wykorzystane przez polskich inżynierów, wyprzedzają dotychczasowe dostępne na rynku. 
O parametrach niestety wiele nie można powiedzieć, gdyż pojazd jest w fazie modelu. Nowy pojazd wojskowy powinien być całkowicie gotowy na początku 2020 roku. Prezes HSW uważa, że produkt zyska uznanie polskich żołnierzy, a co za tym idzie zainteresują się nim także inne kraje.
 
O samych parametrach nie możemy jeszcze za dużo powiedzieć, gdyż jesteśmy na etapie modelu, więc dane są zastrzeżone. Niemniej wieża, w którą jest wyposażony pojazd jest również konstrukcją HSW.
Źródło: Polska Zbrojna

Reklama
Poprzedni artykułOd dziś nowy połączenie kolejowe Jasło-Kraków
Następny artykułŚpieszmy się oddać im szacunek, tak szybko odchodzą…