Strona główna MIELEC Nowy most w Mielcu ma zostać oddany w kwietniu

Nowy most w Mielcu ma zostać oddany w kwietniu

0
Reklama

Budowa nowej przeprawy przez Wisłokę w Mielcu jest już na ostatniej prostej. Dziś na placu budowy z dziennikarzami spotkał się marszałek Władysław Ortyl.


Dwa brzegi Wisłoki są już połączone. Trwają prace końcowe, a kierowcy nowym mostem będą mogli pojechać już w połowie kwietnia. Koszt tej inwestycji to prawie 44 mln zł z czego wartość dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 to prawie 36,5 mln zł.
Nowy most zlokalizowany jest w północno-zachodniej części gminy Mielec pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem, między drogą wojewódzką nr 983 Sadkowa Góra – Mielec, a drogą powiatową Tuszów Narodowy – Mielec – Rzochów. Prowadzi do niego nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 od ul. Sienkiewicza w Mielcu przez Złotniki. Z drugiej strony kończy się rondem w Rzędzianowicach.Rondo w Rzędzianowicach jest początkiem kolejnego elementu tego układu drogowego. Będzie to dalszy ciąg nowego odcinka drogi wojewódzkiej 984 do Piątkowca. Wydana została już decyzja tzw. środowiskowa. W kwietniu spodziewane jest wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), co otworzy drogę do ogłoszenia przetargu. Zgodnie z listem intencyjnym podpisanym w grudniu 2016 roku samorząd powiatowy deklarował zadeklarował finansowanie wkładu własnego tej inwestycji. Szacunkowa wartość zadania to 50 mln zł. Od strony Mielca zaprojektowano wiadukt nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową L25. Realizacja tego zadania została opisana w liście intencyjnym w grudniu 2016 oraz w porozumieniu z czerwca 2019 roku. Inwestorem tej inwestycji jest samorząd powiatu mieleckiego przy pomocy finansowej samorządu Mielca. Wsparcie finansowe dla inwestycji zadeklarowała też PKP PLK, co znalazło odzwierciedlenie w liście intencyjnym podpisanym w październiku 2019 roku.

Reklama