Strona główna STALOWA WOLA Nowy most powstanie na Sanie w Stalowej Woli i w Brandwicy

Nowy most powstanie na Sanie w Stalowej Woli i w Brandwicy

63
0

W najbliższej przyszłości Podkarpacie będzie się cieszyło kolejnym mostem oraz nowym odcinkiem drogi. W Stalowej Woli została podpisana umowa na opracowanie projektu mostu na Sanie w Stalowej Woli i w Brandwicy wraz z budową nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855.

Nawet 300 mln zł może kosztować nowy most w Stalowej Woli, ale to nie tylko most, bo łącznie z nim powstanie blisko 4,7 km nowych dróg. Dzisiaj została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej. Jest to inwestycja Województwa Podkarpackiego, ale środki w 80% będą pochodzić z rządowego programu MOSTY DLA REGIONÓW. Ważna inwestycja dla miasta, powiatu i całego Podkarpacia – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch.
W wydarzeniu wzięli również udział: sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, dyrektor PZDW Piotr Miąso oraz przedstawiciel wykonawcy TRASAL SP. z o. o. z siedzibą w Rzeszowie.Wspomniana inwestycyjne to budowa mostu przez rzekę San wraz z dojazdami stanowiącymi część nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 relacji Zaklików – Stalowa Wola. Początek nowego odcinka drogi umiejscowiono na istniejącym skrzyżowaniu ulicy Chopina z Trasą Podskarpową w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Przemyśl w Stalowej Woli. Następnie droga przebiegać będzie po istniejącym terenie oraz w nasypie, aż do obwałowań Sanu, gdzie zbudowany zostanie most. Długość dojazdu do przeprawy od strony Stalowej Woli wynosić będzie ok. 300 m. Most przebiegać będzie nad terenami zalewowymi, rzeką San oraz drogą powiatową nr 2735R i zakończy się za obwałowaniem Sanu w Brandwicy.
Na inwestycję Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich pozyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów.  Program przewiduje pokrycie 80% kosztów związanych z realizacją przedmiotowego zadania. Pozostałe 20% zostanie sfinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego. Termin wykonania zadania: 30.06.2022r.