Strona główna WIADOMOŚCI Nowi funkcjonariusze w podkarpackiej policji

Nowi funkcjonariusze w podkarpackiej policji

0
Reklama

Dziś, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego 15 nowych funkcjonariuszy odebrało legitymacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele kadry kierowniczej, związków zawodowych NSZZ Solidarność oraz bliscy i członkowie rodzin nowo przyjętych policjantów. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Reklama

Komendant w swoim wystąpieniu podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Wskazał, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta. Podziękował także rodzinom oraz bliskim funkcjonariuszy, za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie komendant życzył nowym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby.

Z pośród grona ślubujących, 14 policjantów zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, a jeden rozpocznie służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji.

Młodzi adepci przeszli wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. Za kilka dni wyjadą do szkół policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

Uroczyste ślubowania odbyły się także w komendach miejskich i powiatowych na terenie naszego garnizonu. Łącznie w ostatnich dniach w szeregi podkarpackiej policji wstąpiło 82 funkcjonariuszy.

Reklama
Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek na S19
Następny artykułSilny wiatr w regionie. Jest ostrzeżenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!