Strona główna KROSNO Nowe wątki ws. rozboju w Krośnie w 2000 r.

Nowe wątki ws. rozboju w Krośnie w 2000 r.

0
Reklama

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego krośnieńskiej komendy, pod nadzorem Prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, pracują nad sprawą rozboju sprzed blisko 23 lat. Dzięki pozyskaniu nowych informacji, udało się m.in. ustalić samochód, którym poruszali się sprawcy napadu oraz kierunek ucieczki przestępców.

Śledczy powrócili do sprawy rozboju na właścicielu kantoru, do którego doszło w grudniu 2000 r. Mężczyzna został zaatakowany na chodniku przez dwóch sprawców, którzy ukradli mu saszetkę z pieniędzmi, po czym oddalili się pieszo w kierunku obiektów sportowych przy ul. Bursaki w Krośnie.

Reklama

Dzięki opublikowaniu komunikatu o powrocie śledczych do sprawy napadu sprzed blisko 23 lat, pojawiły się nowe i dotychczas nieznane wątki. Na podstawie uzyskanych informacji ustalono m.in., że przestępcy poruszali się prawdopodobnie samochodem osobowym marki Ford. Ten sam pojazd widziany był również w rejonie przejścia granicznego ze Słowacją. Ponadto ustalono, że przestępcy mogli współpracować z osobami pracującymi na miejskim targowisku przy ul. Legionów w Krośnie.

Dziękując wszystkim osobom, które przyczyniły się do przekazania tych niezwykle istotnych informacji, zwracamy się z prośbą do mieszkańców przygranicznych miejscowości, pracowników miejskiego targowiska w Krośnie oraz podmiotów prowadzących działalność związaną z wymianą walut w rejonie przejścia granicznego ze Słowacją, o przekazywanie kolejnych informacji pomocnych w ustaleniu sprawców tego rozboju. Ponadto, poszukujemy świadków wśród ówczesnej młodzieży, która w 2000 r. korzystała z obiektów skateparku na terenie MOSiR przy ul. Bursaki w Krośnie. Śledczy nie wykluczają, że sprawa rozboju może mieć związek z późniejszym zabójstwem przedsiębiorcy w 2009 r. 

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji mogący pomóc służbom w rozwiązaniu tej sprawy, prosimy o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Krośnie tel. 47 828-35-05 lub Małopolskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie – email: sekretariat.wzkra@prokuratura.gov.pl.

Poprzedni artykułSzczęśliwy finał poszukiwań 71-latka z Brzozowa
Następny artykułSamochód przygniótł mężczyznę. 40-latek zmarł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!