Strona główna WIADOMOŚCI Nowe ustalenia, niepublikowane fakty. Powstała książka o „Cyganie” Kosteckim

Nowe ustalenia, niepublikowane fakty. Powstała książka o „Cyganie” Kosteckim

0
Reklama

25 stycznia nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się książka Mateusza Fudali Dawid „Cygan” Kostecki. Uliczny fighter.

To pierwsza w Polsce biografia Dawida Kosteckiego – pięściarza romskiego pochodzenia z Rzeszowa, który zmarnował szansę na wielką karierę, wplątując się w świat przestępczy i w jedną z największych afer przestępczych w Polsce – aferę podkarpacką.

Nie przegrywał na ringu, ale przegrał życie. Sutenerstwo, narkotyki, śledztwo, w którym pojawiają się nazwiska znanych polityków, więzienie i tajemnicza śmierć w celi.

ReklamaKim był, jaki był, skąd pochodził? Co go kształtowało i co wpływało na jego życiowe wybory (fatalne, ryzykowne i tragiczne)? Mateusz Fudala podąża śladami Dawida „Cygana” Kosteckiego, odwiedza jego miejsca, rozmawia z przyjaciółmi, puka do prokuratury i sądów. Zadaje pytania i kreśli obraz sportowca, który mógł mieć wszystko, ale coś poszło nie tak.
 

Jego śmierć 2 czerwca 2019 roku i pojawiające się wokół niej pytania zelektryzowały opinię publiczną. O powiązaniu Kosteckiego z aferą podkarpacką rozpisywały się wszystkie media, komentowali ją politycy i pojawiła się w kinach w kontrowersyjnym filmie Patryka Vegi, „Pętla”, gdzie w rolę „Cygana” Kosteckiego wcielił się Piotr Stramowski.

W tej historii nie ma nic banalnego, za to jest w niej wiele z dobrego kryminału.

 
Dawid Kostecki był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim boksie. Piął się w górę rankingów i marzył o sięgnięciu w ringu po największe laury, ale zamiast święcić bokserskie triumfy, zmagał się z problemami natury osobistej. Pragnął życia u boku ukochanej kobiety, tymczasem wylądował w więzieniu za współdziałanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Był postacią niejednoznaczną i taka jest też opowieść o nim – pełna tajemnic, niejasności i zwrotów akcji.
 
Autor wykonał tytaniczną pracę, rozmawiając z ludźmi, którzy znali Dawida, analizując setki artykułów prasowych i tysiące stron dokumentów prokuratury. Dotarł do nieznanych dotąd faktów dotyczących kariery sportowej Kosteckiego i jego związków ze światem przestępczym, które rzucają nowe światło na postać boksera.
 

Dzięki tej książce dowiesz się, jaki „Cygan” był naprawdę, jaka była jego rola w aferze podkarpackiej i czy wątpliwości, które cały czas pojawiają się wokół jego śmierci, mogą zostać kiedykolwiek rozwiane.

Reklama
Poprzedni artykułTragedia w Grębowie. W zgliszczach znaleziono ciało
Następny artykułOrszaki Trzech Króli przeszły w województwie [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!