Strona główna PRZEMYŚL Nowe oddziały w przemyskim szpitalu

Nowe oddziały w przemyskim szpitalu

0
Fot. źr. Wojewódzki Szpital w Przemyślu
Reklama

Poprawa warunków hospitalizacji oraz zwiększenie dostępności do diagnostyki i leczenia szpitalnego dla mieszkańców – to efekt modernizacji oddziałów: chirurgii ogólnej, urologii oraz pracowni endoskopowej w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Udział w uroczystym otwarciu oddziałów wzięli – marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Piotr Pilch.

Przeprowadzenie remontu było możliwe dzięki przyznanej przez samorząd województwa dotacji celowej ze środków województwa podkarpackiego w wysokości ponad 3 mln zł. Całkowity koszt modernizacji wyniósł natomiast ponad 3,5 mln zł.

Reklama

Cieszę się, że dzięki dotacji z budżetu województwa była możliwa modernizacja tych oddziałów. To ważne zwłaszcza pod kątem pacjentów, którzy będą mogli być leczeni w komfortowych warunkach. Samorząd województwa dąży do poprawy warunków leczenia na Podkarpaciu i podnoszenia standardów w ochronie zdrowia. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby pacjenci leczeni w podkarpackich szpitalach szybko mogli odzyskiwać zdrowie i sprawność – podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

Prace remontowe polegające na modernizacji instalacji, przebudowie ścian działowych, a także wymianie stolarki drzwiowej, przeprowadzono na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej, Oddziale Urologii z Pododdziałem Urologii Onkologicznej oraz w Pracowni Endoskopowej.

Ten remont był rzeczywiście potrzebny. Musimy modernizować nasze jednostki tak, aby mogły one spełniać współczesne wymogi, jakie są stawiane tego typu placówkom, ale i po to, by spełniały oczekiwania pacjentów. Wierzę, że w tych nowych, komfortowych warunkach będzie się także przyjemniej pracować personelowi szpitala – mówi wicemarszałek Piotr Pilch.

Do zmodernizowanych oddziałów trafi także nowoczesny sprzęt i wyposażenie, w tym: aparat RTG z ramieniem C, stół operacyjny, aparat do znieczulania, łóżka, szafki, wózki specjalistyczne reanimacyjne i zabiegowe oraz wiele drobnego sprzętu, który jest niezbędny do profesjonalnej opieki nad pacjentami.

Modernizacja oddziałów, które oddajemy dziś do użytku, to nie tylko odświeżenie wizualne pomieszczeń. To przede wszystkim poprawa warunków hospitalizacji pacjentów oraz pracy personelu. Przeprowadzone prace pozwoliły poprawić wykorzystanie posiadanej bazy lokalowej, dzięki czemu możemy przyjąć więcej pacjentów, a tym samym powiększyć dostępność do diagnostyki i leczenia szpitalnego dla mieszkańców naszego regionu – mówiła dyrektor dr n. o zdr. Barbara Stawarz.

W ramach programu „Dostępność plus” zostaną zainstalowane również nowe windy oraz inne usprawnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi.

Poprzedni artykułWbiegł na murawę, by zrobić zdjęcie z piłkarzem Stali Mielec. Musi zapłacić 1800 zł
Następny artykułWyciągnęli z auta i pobili 61-latka. Odpowiedzą karnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!